PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

Vrásky jsou jedním z přirozených příznaků stárnutí pleti. Tomuto biologickému procesu nedokážeme zcela zabránit, ale dokážeme jeho příznaky minimalizovat a stárnutí pleti tak významně zpomalit. Jedním z prvních projevů stárnutí pleti jsou jemné vrásky vějířkovitého vzhledu kolem očí, tzv. „crow´s feet“, nosoretní rýhy, vrásky „mračivky“ – tj. mezi obočím, vodorovné vrásky na čele, dále pak vrásky v oblasti krku a dekoltu.

Co způsobuje tvorbu vrásek?

 • snížená produkce kolagenu, ochabování pevnosti a elasticity pokožky s přibývajícím věkem
 • hormonální změny, například u žen v období po menopauze
 • snížená hydratace pokožky
 • nedostatek příjmu vitamínu a antioxidantů
 • genetická dispozice
 • mimika obličeje
 • další vlivy jako nadměrné slunění, kouření, nedostatek spánku, stres, nedostatečná péče o pokožku atd.

Jak proces stárnutí zpomalit, pleť omladit a docílit co nejlepšího efektu?

Ošetření pro omlazení pleti existuje celá řada. Ovšem důležité je vybrat správnou terapii, Vám tzv. „šitou na míru“. V Amaryllis Clinic můžete konzultovat Vaše přání s odborníky, kteří Vám doporučí nejvhodnější ošetření a následně proberou navržený postup do detailu.

Jaké omlazující procedury v Amaryllis Clinic nabízíme?

Mezi techniky se skutečně omlazujícím efektem patří:

 • Aplikace mezonití
 • Aplikace tekutých nití
 • Omlazení laserem
 • Omlazení radiofrekvencí
 • Mezoterapie bez jehel s aplikací aktivních a hydratujících látek
 • Mezoterapie intradermálními injekcemi s aplikací vlastní plazmy, aktivních a hydratujících složek
 • Chemický peeling
 • Mikrojehličkování, tzv. „microneedling“
 • Biorevitalizace nesíťovanou kyselinou hyaluronovou

Jedná se o techniky přístrojové i bez přístrojů, které pleť reaktivují a činí ji plně vitální. Pro udržení její vitality je nutno procedury nejlépe v pravidelných intervalech opakovat.

Mezi techniky s dojmem omlazení patří:

 • Aplikace biokompatibilních intradermálních výplní. Jedná se o vyhlazení vrásky výplní „zevnitř“, ale tato metoda nezajišťuje maximální péči o pleť.
 • Aplikace botulotoxinových injekcí, tzv. „botox“. Toto ošetření slouží k omezení zvýrazněné mimiky v postižené oblasti, což má za následek redukci vrásek, ale opět bez pečující dispozice o pleť.
 • Lifting za pomoci vstřebatelných intradermálních nití se zoubky nebo kotvičkou. Jde o metodu s téměř okamžitým efektem v oblasti ochablých kontur. Tato technika obnáší nošení fixující masky po dobu několika dní. U citlivých jedinců se mohou vyskytnout menší hematomy, které se po krátké době sami vstřebají. Výsledný efekt ovšem stojí za to. Aplikovaná vstřebatelná vlákna způsobují stimulaci v oblasti dermis, tím podporují tvorbu nových elastinových a kolagenových vláken, které zlepšují strukturu kůže.

Mezi další ošetření, které redukují hloubku vrásek, zpevní ochablé kontury tváře a krku patří:

Monopolární radiofrekvence

Jde o velice účinné ošetření nové generace za pomoci přístroje pro lifting obličeje a dekoltu. Ošetření je vhodné např. pro redukci podbradku, pozvednutí očních víček, odstranění celulitidy, vypnutí ochablé kůže, redukci zvýšené tvorby mazu a jiné.

Bipolární radiofrekvence

Jde o metodu s využitím elektrického proudu, která Vás omladí, a na dotek ucítíte sametově hladkou pleť. Toto ošetření se doporučuje zejména při redukci drobných vrásek například v oblasti čela či kolem očí.

Mikrojehličková radiofrekvence „microneedling“

Jde o metodu s cíleným zavedením mikrojehliček do podkoží, které zpevňují a vypínají pokožku. Ošetření je vhodné pro redukci výrazných vrásek, ošetření jizev a strií. U citlivých jedinců může být tato procedura bolestivá, proto před samotným výkonem aplikujeme anestetický krém sloužící k znecitlivění ošetřovaného místa.

Laserová neablativní rejuvenace

Jde o terapeutickou metodu, kdy za pomoci laserového paprsku, který proniká do hloubky kůže, dochází k aktivaci omlazujícího procesu pokožky. V průběhu týdnů či měsíce dochází k vypínání kůže a redukci vrásek. Tato procedura se doporučuje zejména klientům, kteří nemohou absolvovat ošetření pleti pomocí elektrického proudu či u pleti s výskytem četných pigmentových skvrn.

Laserový peeling

Jde o metodu, kde se využívá laserového paprsku. Ten napomáhá odlupování vrchní vrstvy odumřelých buněk pokožky a urychluje obnovu buněčné stěny. Toto ošetření je vhodné pro klienty, kteří jsou citliví na klasický peeling, například při aknózním typu pleti.

Jde o metodu, kdy se používají biokompatibilní látky, které se postupně v kůži vstřebávají. Jehlou se tyto látky aplikují do střední vrstvy kůže na tvářích, krku nebo dekoltu. To vede následující měsíce ke stimulaci a tvorbě nových kolagenních vláken. Dochází ke zpevnění, vypnutí pleti, vyhlazení vrásek a omezení poklesu kontur po dobu 2-3 let. Kůže není zatěžována váhou, nejde o výplně kyselinou hyaluronovou.

Jde o metodu, kdy jsou do hloubky pleti dopraveny potřebné výživné látky, vitamíny, minerály a aminokyseliny.

Aplikace aktivních látek lze pomocí:

1. Bezbolestná mezoterapie bez použití jehel

 • Ultrazvukem/ Sonoporace – tj. proces, kdy dochází k uvolňování léčiv do buněk
 • Jednosměrným elektrickým proudem/ Iontoforéza
 • Speciálním elektrickým proudem/ Elektroporace

2. Mezoterapie s použitím jehel pro aplikaci např. plazmy či dalších aktivních látek

Jde o metodu, kdy se aplikuje kyselina ferulová,mandlová nebo azaleová. Většinou jde o použití kombinace několika kyselin. Ošetření spočívá v aplikaci některé z kyselin na pleť, která pokožku irituje, zároveň působí regeneračně a stimuluje vlastní hojivé schopnosti pleti. Výsledný efekt spočívá například v redukci vrásek, redukci pigmentových skvrn, vypětí pleti a rozjasnění pleti.

Chemický peeling lze aplikovat u všech typů pleti. Doporučuje se kompletní ošetření pleti, které zahrnuje pokožku tváře, krku, dekoltu a hřbety rukou. Efekt procedury tak bude ucelený a vypadat velmi přirozeně.

Jde o vyšetření, kdy se nastartují samo-regenerační omlazující schopnosti pleti bez využití ultrazvuku či radiofrekvence.  Někteří citlivý jedinci mohou toto ošetření vnímat bolestivě, a tak se před samotným výkonem aplikuje anestetický krém pro znecitlivění ošetřovaného místa.