PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

Rty patří k dominantám naší tváře, a proto je důležité, aby byly zdravé a pěkné. Mnozí z nás trpí popraskanými rty, zanícenými koutky, někdo má zase rty malé a nevýrazné nebo lemované vráskami. Máte-li některý z těchto neduhů, tato stránka je určena právě pro Vás.

Rty zanícené a popraskané

Proč mohou být rty zanícené/ popraskané?

 • snížená hydratace organismu
 • snížený příjem vitamínů, minerálů
 • požívání nadměrného množství některých potravin jako např. slané a ochucené krekry, lupínky či oříšky
 • některá zánětlivá onemocnění
 • horečka
 • vlivy okolního prostředí jako například horko, sucho, mráz, vítr, klimatizace a jiné

Co udělat pro krásné rty?

 • rozšiřte svůj jídelníček o kvalitní potraviny plné vitamínů – například ořechy, kvasnice, listovou zeleninu, česnek, cibuli a jiné
 • denně o své rty pečujte – odličte je a očistěte
 • nekuřte
 • zvolte správnou dermokosmetiku a nanášejte ve dvou krocích pro zvýšení efektu – např. hydratující sérum na oči s obsahem kyseliny hyaluronové a po vstřebání naneste krém/ balzám obsahující panthenol, alantoin, rostlinné oleje nebo olej ze semínek révy. Vhodné je také kakaové nebo bambucké máslo.
 • pokud máte zvýšené riziko vysušování Vaší pokožky/ rtů, je nutné ošetřovat kůži balzámem či hutným výživným krémem obsahující rostlinné oleje. Na rty jsou vhodné rtěnky nebo lesky obsahující emolienty.
 • v případě zvýšeného rizika výskytu oparů v okolí rtů, můžeme preventivně riziková místa ošetřit malým množstvím mandlového či olivového oleje. Vhodné je přidat kapičku tea tree a riziková místa takto potírat.

Profesionální ošetření, které nabízíme v AMARYLLIS Clinic:

Jedná se o manuální peeling, který stimuluje, prokrvuje a obnovuje kožní buňky v těchto velmi citlivých partií. Používáme drobné vápencové kuličky s následným ošetřením pomocí regenerujících a posilujících koncentrátů.

Jsou Vaše rty vysušené a olupují se? Trpíte zanícenými koutky či častými opary? Potom je toto ošetření určené právě pro Vás.

Používáme biostimulační laser s vlnovou délkou 625nm, který urychluje hojení postižených rtů.

Četnost ošetření (většinou 2 x do týdne, cca 10 min.) se odvíjí od závažnosti či vývoje stavu poškozené pokožky.

Neforemné a drobné rty

I takové rty dovedeme ošetřit. Rty se mohou zvětšit a nevyhovující kontury rtů opravit pomocí kyseliny hyaluronové.

Aplikace síťované kyseliny hyaluronové

Jde o kyselinu, která je tělu přátelská. Pomocí této procedury dochází k zvýraznění rtů, které budou činit Váš obličej mnohem atraktivnější. Zhruba půl hodiny před tímto ošetřením se nanese anestetický krém na ošetřované místo, přičemž vlastní ošetření trvá 30-60 min. V Amaryllis Clinic pracujeme s výplněmi výhradně určenými pro modelaci a zvětšení rtů. Účinek této procedury bývá dlouhodobý.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti či vývoje stavu ošetřované pokožky. Většinou 1 aplikace, možná s následným doplněním po cca 2 týdnech.

Před vlastním ošetřením doporučujeme konzultaci lékaře.

Vrásky kolem rtů

Vrásky v okolí rtů mohou potrápit v určitém věku všechny ženy, především pak ženy „kuřačky“. Před tímto ošetřením doporučujeme konzultaci lékaře, aby se vyloučilo některé ze systémových onemocněních či sklerodermie.

Metody ošetření, které nabízíme v Amarrylis centru:

Pomocí elektroporace, sonoporace či iontoforézy, přičemž se aplikuje ampule speciálního koncentrátu.

Cena ošetření je závislá na množství spotřebovaného koncentrátu a ploše ošetřovaného místa, která bude doporučena při konzultaci lékaře.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti a vývoje stavu poškozené pleti (většinou 5 x, s intervalem 5-7 dnů). Samotné ošetření trvá přibližně 30 min.

Peeling se provádí po konzultaci s lékařem pomocí některé z doporučeních kyselin, které urychlují exfoliaci zrohovatělých buněk pleti, podporují jejich obnovu a redukují vrásky.

Jedná se o jednu z nejdokonalejších forem mezoterapie. Pomocí této metody vnikají aktivní látky do samotných buněk a prostorů mezi nimi.

Před procedurou se pokožka znecitliví pomocí anestetického krému. Po nástupu účinku znecitlivujícího krému, dochází k samotnému ošetření v délce přibližně 30 min.

Cena ošetření je závislá na množství spotřebovaného koncentrátu a ploše ošetřovaného místa, která bude doporučena při konzultaci s lékařem.

Tato metoda nám umožňuje cíleně stimulovat fibroblasty, které mají za úkol obnovovat kolagenní a elastinová vlákna. Dochází k okamžitému efektu, přičemž se pleť regeneruje, vypíná a vyhlazuje i v následujících měsících.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti či vývoje stavu ošetřované pokožky. Většinou 1 ošetření s kontrolou pleti s odstupem 4-6 týdnů.

Před procedurou se pokožka znecitliví pomocí anestetického krému. Po nástupu účinku znecitlivujícího krému dochází k samotnému ošetření v délce přibližně 10 min.

Cena ošetření bude doporučena při konzultaci lékaře.

Jde o proceduru, kdy dochází k okamžitému vyhlazení vrásek, ovšem bez omlazení pleti.

Cena ošetření je závislá na množství spotřebovaného materiálu a ploše ošetřovaného místa, která bude doporučena při konzultaci s lékařem.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti a vývoje stavu poškozené pleti (většinou 1-2x, přičemž druhá návštěva slouží k doplnění výplně).

Před procedurou se pokožka znecitliví pomocí anestetického krému. Po nástupu účinku znecitlivujícího krému (cca 30min) dochází k samotnému ošetření v délce přibližně 30 min.

Jde o proceduru, kdy dochází ke stimulaci pokožky pomocí velmi tenkých a vstřebatelných nitek.

Na konzultaci Vás lékař seznámí s postupem/ průběhem ošetření a nabídne vhodný typ mezonití právě pro Váš typ pleti.

Před procedurou se pokožka znecitliví pomocí anestetického krému. Po nástupu účinku znecitlivujícího krému (cca 30min) dochází k samotnému ošetření v délce přibližně 20 min.

Cena ošetření je závislá na množství spotřebovaného materiálu a ploše ošetřovaného místa, která bude doporučena při konzultaci s lékařem.