PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

Pigmentové skvrny trápí nejednu ženu, ale i muže. Jde o skvrny na kůži, které se vyskytují především v oblastech snadno přístupné slunečnímu záření. Jde především o pokožku obličeje, dekoltu, ale i hřbetu rukou či předloktí. Tyto skvrny různého tvaru a velikosti se projevují sytějším zabarvením kůže jejichž příčinou je pomnožení pigmentu melaninu. Důvodem vzniku mohou být u mužů i žen například genetické dispozice, metabolické onemocnění, onemocnění jater nebo užívání fotosenzibillizačních látek. Za změnou pigmentace u žen se může skrývat hormonální dysbalance, při které nerovnoměrná hladina estrogenu a progesteronu vede ke zvýšené hyperpigmentaci.

Melazma/ Chloazma znamená hyperpigmentaci, která postihuje především ženy v období těhotenství nebo po něm. Postihuje zejména oblast obličeje jako jsou tváře, čelo, nos ale i hřbet rukou. Tato komplikace vyžaduje celoroční péči. Doporučují se chemické peelingy v chladném období (podzim, zima), dále opětovné ošetření CPL nebo diodovým laserem. Ke úspěšnému výsledku je nutná domácí péče spočívající v aplikaci lékařské kosmetiky.

Doporučujeme bělící dermokosmetiku RENLIVE DERMA LIGHT – hydratující zesvětlovač pleti nebo REJUVE CELLULAR WHITE – dokonalé gelové řešení problémů s SPF 50.

Pigmentové skvrny můžeme kvalitně redukovat až zcela odstranit pomocí několika způsobů:

Jde o neinvazivní ošetření pleti, které přispívá k odstranění pigmentových skvrn, rozjasňuje a regeneruje pokožku, vyhlazuje jemné vrásky či působí blahodárně na aknózní pleť.
Četnost ošetření (většinou 1 x za 7-14 dní) se doporučuje dle závažnosti stavu a výběru chemického peelingu.

Toto ošetření lze využít u výskytu drobnějších, ale početných pigmentových skvrn, například stařecké skvrny či pihy.

Četnost ošetření (většinou 1 x do týdne) se odvíjí od závažnosti či vývoje stavu poškozené pokožky.

Toto ošetření lze využít u výskytu výraznějších skvrn, tetování či permanentního make-upu. Po použití výkonného Nd laseru se na povrchu ošetřovaného místa vytvoří drobný stroupek. Velmi důležité je tento stroupek nestrhávat a nechat ho samovolně odhojit (většinou samovolně odpadne během 5-8 dnů). V případě viditelných známek pigmentace po ošetření, je možné tento kosmetický zákrok s časovým odstupem opakovat.

Četnost ošetření (většinou 1 x za měsíc) se odvíjí od závažnosti či vývoje stavu poškozené pokožky.

Jde o dermatologické mini invazivní ošetření pleti, které v posledních letech přibírá na popularitě. Vzhledem k bezpečnosti metody jsou možnosti ošetření plazmou širokospektré, zejména pak v oblastech blízkého očního okolí či na samotném očním víčku.

V případě znovuobjevení pigmentových skvrn, které byly již v minulosti redukované nebo zcela odstraněné, je možné využít ošetření pomocí mezoterapie, v opakujících se intervalech. V tomto případě se aplikuje koncentrát aktivních látek podporující snižování tvorby pigmentu/ melaninu, které zároveň urychlují rozrušení již existujících pigmentací.

Rádi Vám doporučíme metodu ošetření, která by byla pro Vás „šitá na míru“ při osobní konzultaci s odborníkem.

PIGMENTOVÉ NÉVY

Jedná se o kožní útvary, které nám pouhým okem mohou připomínat skvrny nebo uzlíčky hnědé až černé barvy, někdy i s porostem chloupků a vlasů. Tyto nezhoubné útvary vznikají nahromaděním kožních buněk produkujících kožní barvivo, lidově nazývané „mateřská znaménka“.

Dbejte na prevenci a kontrolujte si pravidelně změny na kůži. Kožní nádorová onemocnění v současné době patří mezi jedny z nejčastějších nádorových onemocnění, přestože jsou při včasném nálezu snadno léčitelná.

Pokud si všimnete nerovnoměrného zabarvení, nepravidelného tvaru, svědění či jakékoliv další kožní změny nebo znaménka, domluvte si konzultaci s naším lékařem specialistou. Podezřelé kožní útvary jdou šetrně odstranit a zaslat k histologickému vyšetření.