PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

Jde o poměrně časté chronické onemocnění, které se může objevit v jakémkoliv věku, zejména potom v období dospívání. Akné může postihnout nejen mastný, ale kterýkoliv typ pleti. Za projevy aknózní pleti mohou především změny kožního mazu vedoucí k ucpání kožních pórů, zaníceným pupínkům s následnou tvorbou jizev, pigmentací nebo celkovou nesouměrnou texturou kůže. Následky akné mohou potrápit nejednu dospívající ženu či muže a „nahlodat“ sebevědomí i zcela silného jedince.

V současné době již existuje mnoho léčebných ošetření, které mohou příznaky aknózní pleti v obličeji, dekoltu a jiné části těla velmi omezit. V akutní fázi je někdy zapotřebí dokonce léčba antibiotiky v místě postižení nebo celkově (léky), pokud je akné mohutnějšího rozsahu.

Komplexní péčí a pravidelným používáním doporučených produktů lékařské kosmetiky se obnoví biologická rovnováha pleti, jejíž výsledkem bude čistá pleť bez projevů akné.

OŠETŘENÍ PLETI S AKUTNÍM VÝSEVEM AKNÉ

1. DOMÁCÍ PÉČE

Spočívá v pravidelném čištění pleti ráno a večer a následným ošetřením pleti doporučenou lékařskou kosmetikou z řady produktů RENLIVE nebo REJUVE.

  • RENLIVE ASELOX – emulze, která působící na uvolnění pórů, redukuje již existující pigmentace a současně zabraňuje tvorbě nových pleťových nesourodostí. Má zklidňující a harmonizační účinek pro mastnou a aknózní pleť. Podporuje vznik ochranného lipidového filmu bez mastných reziduí. Obsahuje dále UV filtr a je vhodný jako podklad pro make-up.
  • RENLIVE SETA OILY SKIN – denní krém s intenzivním účinkem pro mastnou a aknózní pleť. Působí protizánětlivě, antibakteriálně se zklidňujícím účinkem. Pleti dodává dostatečnou hydrataci a redukuje tvorbu pigmentací. Obsahuje UV filtr a čistící Tea Tree olej.
  • REJUVE INTERACTIVE ASEPTIC – topický krém, který působí tím, že ničí bakterie odpovědné za akné a snižuje tak záněty způsobené kůží. Zamezuje také vzniku pigmentových skvrn a jizev. Aplikuje se přímo na postižená místa.
  • REJUVE INTERACTIVE HYALURONATE WATER – jde o produkt ve formě spreje/ mlhy, který má zvlhčující, uklidňující a protizánětlivé účinky. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, která má silné harmonizující účinky na pH pokožky, zlepšuje pružnost a pevnost pleti.

2. Manuální derma-ošetření (bez použití přístrojové technologie):

Jde o proceduru, při které se aplikuje koncentrát vitamínu C s dalšími aktivními látkami do pokožky. Toto ošetření je ideální pro citlivou, dehydratovanou, aknózní pokožku nebo pleť s kuperózou. Bio C ampule pleť nejenom opraví, vyživí, obnoví, zklidní, ale i osvěží a dodají pružnost.

Jde o tzv. chemický peeling s 50 % kyselinou mandlovou, která má silné antibakteriální účinky. Toto ošetření se doporučuje pro všechny typy pleti, zejména pak u pleti aknózní.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti poškození pleti a rozsahu akné, přičemž se doporučuje kombinace ošetření v individuálně nastavených protokolech při odborné konzultaci v naší klinice.

3. Přístrojová ošetření – s využitím HI-TECH zdravotnické techniky:

Jde o intenzivní ošetření pleti pomocí ultrazvuku a jednosměrného el. proudu, které zbavuje pokožku od nečistot, mezibuněčného odpadu a povrchových odumřelých buněk na povrchu. Účinek proniká do hloubky pórů, což pokožku prokrví a dokonale vyčistí. Na rozdíl od manuálního čištění tato metoda je k pleti velmi šetrná, nepoškozuje ji a nepůsobí žádné defekty v podobě malých jizviček.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti a rozsahu akné.

Jde o ošetření založené na působení intenzivního pulsního světla o vlnové délce 410–1200 nm. Pomocí této metody dochází k významné redukci výskytu aknózních bakterií a lze využít zejména v akutní formě výsevu akné. PCL přispívá k omlazení pleti, zlepšuje její strukturu, harmonizuje ji a redukuje pigmentaci.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti a rozsahu akné (většinou 1 x týdně), přičemž se doporučuje kombinace ošetření v individuálně nastavených protokolech při konzultaci s odborníkem.

Jde o ošetření, které redukuje množství bakterií, přispívá k omlazení pleti, zlepšuje její strukturu, harmonizuje ji a redukuje pigmentaci.

Lze ji aplikovat také v podobě peelingu pomocí karbonové tyčinky. Procedura je velmi efektivní a výhodou je zamezení rozsevu bakterií v místě ošetřovaného místa či jeho okolí.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti (většinou 1 x měsíčně).

PLEŤ SE ZHOJENÝM AKNÉ, S JIZVAMI A PIGMENTOVÝMI SKVRNAMI PO AKNÉ

V Amaryllis Clinic v Domažlicích Vám nabízíme profesionální ošetření pomocí nejnovějších přístrojů užívané v nejmodernějších centrech estetické medicíny.

Nabízená přístrojového ošetření:

Při tomto ošetření se využívá patentované technologie s působením biostimulačního laseru. Jedná se o citlivou metodu, která urychluje regenerační a uzdravující procesy pokožky, velmi efektivně redukuje jizvy a pigmentace pleti.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti a rozsahu akné (většinou 1 x týdně).

Jde o neinvazivní a bezbolestné ošetření pomocí působení el. proudu, přeměňující se v hluboké vrstvě kůže na teplo. Vzhledem k dokonalému chlazení pokožky na povrchu, je toto ošetření velmi bezpečné. Jde o efektivní proceduru, která například redukuje produkci mazu, zužuje póry, redukuje jizvy, vyhlazuje vrásky a celkově omlazuje unavenou nebo mdlou pleť.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti (většinou 1 x 14 dní), s následným udržovacím programem.

Jde o ošetření pleti, kdy za pomoci pronikání mnoha jehliček do kůže dochází k maximální stimulaci kůže, která následně stimuluje regenerační procesy.

Mikrojehličkování se provádí samostatně nebo v kombinaci s aplikací koncentrátu aktivních látek.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti, většinou 1-2 x týdně nebo 1-2 x za 14 dní.

Jde o ošetření, kdy se využívá kombinace mikrojehličkování a paralelního působení radiofrekvence. Tato metoda má významný vliv na redukci jizev, velikosti rozšířených pórů, strukturu a celkovou harmonii pleti.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti (1 x měsíčně). Doporučují se 2-3 ošetření pro lepší efektivitu.

Jedná se o ošetření, které za působení specifického el. proudu zajistí transport aktivních látek přímo do kožních buněk, což jim zajistí dostatečný příjem živin.

Pro klientky/ klienty, které mají obavy z jehliček, lze aktivní látky zapracovat pomocí sonoporace (ultrazvukové vlny), iontoforézy (jednosměrný el. proud) nebo intenzivní elektroporace (specifický el. proud).

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti (většinou 1 x do týdne). Doporučuje se série 5-8 ošetření.

Jde o neinvazivní ošetření pleti přístrojem. Jasným pozitivním výsledkem je omlazení/ vyhlazení/ vypnutí pokožky v místě působení, bez vedlejších zdravotních komplikací. CPL (kalibrované intenzivní světlo) efektivně redukuje pigmentové skvrny, jizvy a působí antibakteriálně.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti a rozsahu akné (většinou 1 x 1-2 týdny). Doporučuje se série 5-8 ošetření.

Při tomto ošetření se užívá metody laserového peelingu. Výhodou je, že i přes vrstvu nahromaděného černého pigmentu lze zredukovat či zcela zničit velké množství aknózních ložisek a tím zajistit vyléčení aknózní pleti. Tato metoda je šetrná a nedochází k roznosu bakterií.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti (většinou 1 x do měsíce).

Jde o jedno z nejmodernějších ošetření pleti, které mimo jiné velmi efektivně pracuje s aknózní pletí, jizvami nebo pigmentacemi.

Četnost ošetření se odvíjí od závažnosti problematiky pleti (většinou 1 x za 2 měsíce). Doporučují se 1-3 ošetření dle vývoje léčby.