PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

Pocit těžkých nohou, otoky nohou, lymfedém, lipedém 

Otékání dolních končetin je způsobeno hromaděním tekutiny v mezibuněčném prostoru kůže a podkoží. Tento stav může nastat například při žilní nedostatečnosti nebo při zhoršené funkci lymfatického systému. Vzhledem k působení gravitace se tento problém lehce projeví zejména kolem kotníku nebo na nártu, ev. v případě zhoršené drenáže podkoží kdekoliv na těle. 

Nejlepší péčí proti otokům je pohyb, třeba i obyčejná chůze s různou střídající se intenzitou cca 30min. denně, nošení kompresivních podkolenek nebo punčoch, redukce nadváhy například pravidelným plaváním. Kdo si myslí, že proti otokům pomůže nižší příjem tekutin, je na omylu. Ba naopak, při dobré funkci ledvin je zapotřebí dodržovat správný pitný režim! 

Metody ošetření v Amaryllis Centru:

Veškerá ošetření doporučujeme absolvovat až po vyšetření lékařem , a to zejména z důvodu vyloučení závažných onemocnění. Při tomto vyšetření Vám bude navržen i správný drenážující program.


Toto velice příjemné, „ osvobozující“ ošetření u nás můžete absolvovat díky příjemné odborné lymfomasáži a letitým zkušenostem lymfoterapeutky. Dle stavu lymfatického systému Vám bude doporučen optimální lymfoterapeutický program „ na míru“.

 

Při tomto již dávněji známém, v našich podmínkách však ne tak často používaném typu ošetření dochází v oblastech speciálně nalepených tejpovacích pásek k regulaci a zlepšení toku lymfy. Jde o velice účinnou metodu terapie lymfedémů (kdekoliv na těle), ale i celulitidy, lipedému…

Toto ošetření u nás provádí lymfoterapeut nebo lymfolog.

 

Tlaková přístrojová lymfatická masáž zlepšuje stav cév, odlehčuje tlak v mezibuněčném prostoru, napomáhá hojení kožních defektů v místě otoků, dále má pozitivní účinek na redukci celulitidy, při snižování tělesné nadváhy způsobené zejména zadržováním vody v mezibuněčném prostoru. V tomto případě můžete během několika málo týdnů pravidelného ošetření snížit konfekční velikost o 1 – 2 čísla. V průběhu ošetření používáme dermokosmetiku s aktivními drenážujícími látkami zapracovanými do lehce pronikajících nanočástic. Optimální program přístrojových lymfodrenáží Vám bude navržen při první konzultaci s lékařem.

Ošetření je velice vhodné i pro tzv. syndrom těžkých nohou, který během horkých letních dnů obtěžuje hodně žen i některé muže.

 

Pravidelná pulzující drenáž kůže a podkoží nasáváním (podtlaková masáž) s chlazením vydatně stimuluje lymfatický systém a zlepšuje funkci krevního kapilárního řečiště, zlepšuje metabolismus buněk v místě ošetření, kůže je již po prvním ošetření svěžejší a získává zpět svoji pružnost a hladkost. Z těla, konkrétně z mezibuněčného prostoru se odvádí přebytečná voda včetně odpadních látek. V průběhu ošetření používáme dermokosmetiku s aktivními drenážujícími látkami zapracovanými do lehce pronikajících nanočástic. Optimální drenážní program Vám bude navržen při první konzultaci s lékařem.

 

Domácí péče:

  • RENLIVE HERB TEA z extraktů 25 bylin - detoxikační koncentrovaný nápoj pomáhá pročišťovat organismus, zlepšuje celkovou drenáž a zabraňuje zadržování vody. Stimuluje metabolismus a napomáhá i redukci tělesné nadváhy, detoxikaci celého těla.
  • RENLIVE PROTECTION ICE SPREY - výrazně osvěžující účinek tohoto spreje zaručuje okamžité odlehčení těžkých nohou, zlepšení chůze a pomáhá i při aktivním sportu (běh, obzvláště vhodné u maratonců). Používání vhodné zejména v horkých dnech – aplikace jednoduchá ve formě spreje.
  • RENLIVE LEG LOTION – osvěžující lotion vhodný zejména pro unavené „ těžké“ nohy s otoky…více…
  • RENLIVE ELITE ENERGIZER – pěstící gelový krém s rychlým vstřebáním, s obsahem aktivních látek získaných z rostlin s drenážujícím, detoxikačním, ale i lipolytickým účinkem. Velice vhodné pro denní péči v případě lipedému či celulitidy na nohou.