PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

Velice nepříjemné zvýšené pocení ať už v klidu, nebo ve stresových situacích obtěžuje nejednoho z nás. Avšak u některých je intenzita pocení 4x - 5x vyšší (hyperhydrosa), a to výrazně ovlivňuje kvalitu života takto postižených jedinců.

Projevy zvýšeného pocení jsou nejen v oblasti podpaží, ale třeba i na dlaních, chodidlech, atd.

Možností ošetření pro redukci pocení je naštěstí více:

Bezbolestné rychlé ošetření galvanickým (jednosměrným) elektrickým proudem. Ošetření trvají 2x 10 minut a jsou aplikována denně po dobu 10 za sebou jdoucích dnů. Ošetřit je možné více oblastí: podpaží, dlaně, chodidla.

U většiny klientů je toto ošetření úspěšné ihned, ale jsou i klienti, u kterých se úspěch ve formě redukce pocení v ošetřené oblasti nedostaví ani po 8 - 10 ošetřeních (2 z 50 klientů).

Doporučujeme zakoupení balíčku po 5 nebo 10 ošetření.

Trvanlivost: několik měsíců, návrat při větší psychické či fyzické zátěži.

Velkou výhodou ošetření je jeho bezproblémovost a možnost absolvování kdykoliv.

Toto ošetření je často používáné zejména pro redukci zvýšeného pocení v oblasti podpaží. Účinná látka botulinumtoxin se aplikuje do kůže tenkými jehličkami po celé ploše podpaží, kde se nacházejí aktivní potní žlázy. Pro tlumení bolesti při vpichování se tato oblast cca 30min. před ošetřením potře anestetickým krémem. Podstatou metody je tlumení sekrece acetylcholinu, a tak blokace nervových zakončení, která by jinak stimulovala potní žlázy k aktivitě.

Nejčastější období aplikace: před začátkem léta. Pří snížení intenzity pocení v jedné oblasti může dojít ke zvýšení pocení v jiné oblasti. Metoda je účinná, ale finančně náročnější.

Trvanlivost: u každého rozdílná, povětšinou 6 – 8 měsíců, pobyt ve výrazném horku dobu účinku redukuje.

  • Denně aplikace antiperspirantů – tyto antiperspiranty však mají vyšší obsah hliníku (aluminium-chlorid).
  • Chirurgická sympatektomie – pro ovlivněním pocení v oblasti podpaží, výkon s narušením sympatické inervace vedoucí od hrudní oblasti u oblasti páteře k potním žlázám.
  • Chirurgické rozrušení/odstranění potních žláz v oblasti podpaží (axilární curettage) ošetření vyžaduje jistou dobu hojení, možnost návratu zvýšeného pocení po čase je kolem 20%.
  • Ošetřením bipolární mikrojehličkovou radiofrekvencí – toto ošetření v oblasti podpaží je v některých případech účinné, v některých nikoliv. Zatím nejde o ošetření dlouhodobě ověřené