PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

STRIE

Strie jsou kosmetickým nedostatek – jde vlastně o „ jizvy“ uvnitř kůže, bez porušení jejího povrchu. Nejčastěji vznikají v období těhotenství, při přibírání na váze (tukové či svalové hmoty), nebo při náhlém pubertálním růstu. U pánů při rychlém nárůstu svalového hmoty například v oblasti paží. Mohou také vzniknout v důsledku abnormální kolagenní formace, užívaných léků, nebo jako důsledek některých onemocnění.

Strie ve svém počátečním stadiu připomínají růžové až červené čáry různého průběhu a postupem času mění barevně v bílé či perleťové. Poškozená kůže je měkká.

Strie se vyskytují nejčastěji v oblasti břicha, beder, boků, stehen, paží a také v oblasti prsou.

JIZVY

Jizva vzniká při poranění kůže v téměř celé její tloušťce (např. po pořezání, chirurgických zákrocích aj.). V poraněném místě se kůže hojí zvýšenou tvorbou převážně monoformně uložených kolagenních vláken, takže se mění struktura, kvalita i vzhled kůže v této oblasti. Vše závisí na jedinci, charakteru i hloubce poranění, hojení, věku i lokální péči o poranění.

Prevence vzniku strií/ jizev:

Důležitá je správná výživa a péče o kůži. Lze se řídit pár základními jednoduchými pravidly:

  • potraviny by měly být různorodé a bohaté na vitaminy (vitamín A, C, D, bílkoviny, zinek aj.),
  • dostatečný pitný režim,
  • pravidelně masírovat riziková místa masážními krémy a oleji ( možno i vícekrát denně),
  • hlídat si přírůstek váhy v těhotenství, ale samozřejmě s plným respektování přísunu živin pro plod!
  • aplikovat pravidelně denně přípravky zaměřené na prevenci tvorby strií, např. RENLIVE STRETCH MARKS.

Ošetření strií a jizev

Strie ani jizvy nejsou ze zdravotního hlediska nebezpečné. Jde zde pouze o estetický problém, který ale mnoho dam i mužů vnímá jako „ defekt“.

Pokud již k výskytu striím či jizev došlo, lze tento problém řešit několika mírnějšími způsoby:

  • chemickými peelingy
  • abraze s intenzivním odstraněním vrstvy epidermis a tím povzbuzení intenzivní novotvorby všech složek dermis,
  • speciálními krémy zejména pro domácí péči

Naše služby v Amaryllis Centru:

Dovolujeme si Vám navrhnout jako první krok absolvovat konzultaci s naším lékařem pro zhodnocení stavu strií/ jizev a nechat si "na míru" sestavit ošetřovací protokol. Každý z nás je jiný a proto individualizovaná péče je velice důležitá.

Účinné produkty lékařské dermo-kosmetiky REJUVE a RENLIVE nabízí řešení v podobě RENLIVE STRETCH MARKS KRÉMU, který je určen pro prevenci i pro redukci již existujících strií. V luxusní řadě REJUVE jde o krém CORPORAL STRETCH MARKS, které díky svému obsahu aktivních látek a hojivých rostlinných extraktů podstatně zlepšuje stav kůže i podkoží v místě aplikace. Také speciálně sestavený mezo-koktejl RENLIVE NEOTONE zapracovaný mikrojehličkovou mezoterapií, samostatnou sonoporací ev. s iontoforesou, nebo elektroporací (jde o bezbolestné varianty mezoterapie bez použití jehel) výrazně pomáhají při redukci strií i jizev.

Produkty doporučujeme aplikovat opakovaně denně s mírnou masáží daného místa.

Díky tomuto přístrojovému ošetření dochází k stimulaci fibroblastů a k tvorbě nových elastinových a kolagenních vláken, tím ke změně struktury jizev a strií, co vede k jejich redukci.

Ošetření doporučujeme absolvovat opakovaně, 5– 8 x, s odstupem cca 10 – 14 dnů.

Optimální program ošetření Vám navrhneme při první konzultaci s lékařem.

Tato metoda podstatně zlepší prokrvení v oblasti jizvy/ strií a zvýší tak počet funkčních kapilár. Tím zajistí dostatečnou drenáž, pročištění a výživu pro okolní buňky kůže a také změní poměry v kůži v místě ošetření.

Doporučujeme ošetření opakovat 1x do týdne, celkem 8 – 10x, nejlépe s hned navazující mezoterapií.

Podstatou ošetření je „poranit“ kůži četnými vpichy drobnými mikrojehličkami a nastartovat tak v kůži její vlastní hojivé procesy. Po vpichu mikrojehliček dojde k uvolnění plazmy z kapilár uvnitř kůže, dále k uvolnění mnoha růstových faktorů díky čemuž se v kůži spustí celá hojivá kaskáda. To vše příznivě působí na zdravé množení kožních buněk a ostatních důležitých struktur kůže. Kůže si na „ omlazující popud“ začne tvořit nová pevná kolagenní a pružná elastinová vlákna, které tak redukuji vzhled jizvy a strií. Tento účinek podpoří současná aplikace speciálně sestaveného koncentrátu RENLIVE NEOTONE.

I toto ošetření doporučujeme opakovat, s odstupem 1 týdne. Nelze opominout i potřebnou pravidelnou domácí péči.

Skvělá kombinace invazivní metody intenzivního přístrojového mikrojehličkování se současnou mezoterapií elektorporací pro zrychlení efektu a nejlepší výsledek.

Doporučujeme ošetření opakovat, ne však dříve než po 6 týdnech.

Výraznou redukci strií a jizev lze dosáhnout během několika návštěv s aplikací laserového paprsku na oblast jizev či strií, zejména čerstvých strií.

Tento typ ošetření doporučujeme opakovat 1x za 4-6 týdnů.

Výsledky dosažené kombinovaným přístupem spolu s pravidelnou domácí péčí naší lékařskou dermo-kosmetikou REJUVE a RENLVE jsou skvělé! Nečekejte však, že veškeré stopy po jizvě, nebo striích zcela vymizí.