PTEJTE SE NÁS    Pevná linka: +420 377 537 906 | Mobil: +420 725 519 495

Bohužel tento nehezký nedostatek postihuje většinu dam. Byť ze začátku jde o estetický nedostatek, časem při zhoršování stavu se může proměnit i ve zdravotní problém. Celulitida I. stupně se postupně promění ve II., III. až IV stupeň a v pokročilejším věku závažnější lipedém není výjimkou.

Tzv. „pomerančová kůže“ se objevuje většinou na hýždích, stehnech a někdy i na pažích a břiše. Podstatou je zvětšující se objem podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže - vytváří tak “vypoukliny“, přičemž se povolená ochablá kolagenní vlákna podílejí na „propadlinách“ kůže.

Důvod?

Dlouhodobé sezení a málo aktivního pohybu. To způsobí omezení aktivních pohybů lymfy v problematických částí těla, čímž vázne odvod odpadních látek a mezi tukovými pyramidami se hromadí voda a odpadní látky. Lymfatické i krevní cévky jsou utlačovány.

Celulitida se objevuje u většiny žen po 25 – 35 letech života a pokud s ní nic neuděláte, postupně se stav zhoršuje.

Možnosti řešení v AMARYLLIS CENTRU – doporučujeme kombinace!

Hned na začátku absolvujte KONZULTACI, při které Vám lékař centra dle rozsahu, stupně ( I.- IV.) a závažnosti celulitidy doporučí optimální postup. Společným cílem je celulitidu „vymazat“!

Zbavte svou kůži a podkoží problematických partií odpadních a toxických látek. Dodejte tělu potřebné cenné minerály! U nás máte možnost „natankovat“ přímo do kůže cenné minerály z drahocenných zdrojů Mrtvého moře. Tento úvodní krok zaměřený na detoxikaci rozhodně nevynechávejte!

 

Výrazná účinnost tohoto ošetření staví na podstatném zlepšení prokrvení, a to jak kvality, tak hustoty kapilární sítě v kůži i podkoží. Dále dochází k rozbourání tukových polštářků v podkoží, odvodu odpadu a ke stimulaci tvorby nových kolagenních i elastinových vláken. Velice účinná metoda i pro udržování problematických partií bez ceulitidy! Metoda je vhodná i pro redukci lipedému či pro harmonizaci podkoží po chirurgické liposukci.

Doporučujeme opakované ošetření 6 procedur, nejlépe 2x do týdne. Vhodné je posléze kombinovat s lymfodrenáží.

Ošetření vhodné pro mírnější stupně celulitidy – pro I. a II. stupeň. Podstatou je podtlaková masáž, která důsledně prokrví a promasíruje podkoží. Současně působící intenzivní radiofrekvence vede k „ rozpuštění tukových zásob“, tj. radiofrekvenční lipolýza s redukcí objemu tukových polštářků. Vzhledem k intenzivní teplotě v hloubce tkání (až 60°C) dochází také ke stimulaci fibroblastů k tvorbě nových pevných kolagenních a pružných elastických vláken. Kůže těla se tak vyhlazuje, vypíná a zbavuje se nežádoucího vzhledu.

Doporučujeme opakovaná ošetření (6x – 8x) v intervalu 10 dnů.

Tato metoda s intenzivnější destrukcí podkožního tuku je vhodná pro celulitidu III. a IV stupně, tj. pro nejzávažnější stavy ,,pomerančové kůže”. Dochází jak k radiofrekvenční lipolýze, tak i k destrukci tukových buněk pomocí působícího ultrazvuku. Nelze opomenout ani intenzivní stimulující působení na fibroblasty s následnou tvorbou pevných kolagenních a pružných elastinových vláken. Jde o nejúčinnější neinvazivní metodu, jak se zbavit celulitidy a tukových podkožních přebytků. Po tomto ošetření doporučujeme ihned absolvovat kompresní kalhotovou lymfodrenáž a tu zopakovat i další den – vše pro urychlení odplavení uvolněných toxických odpadních látek z podkoží.

Doporučujeme opakovaná ošetření (6x – 8x) v intervalu 10 – 14 ošetření.

V případě, že pod celulitidou je „ukryto“ větší ložisko podkožního tuku (např. v oblasti vnitřních kolen, na vnitřních stehnech, na bocích, na pažích, v oblasti břicha..), lze tento tuk rozpustit pomocí látek obsažených ve speciálních ,,injekčních koktejlech”, které jsou lékařem aplikované přímo do těchto podkožních tukových oblastí. Průběh lipolýzy trvá několik týdnů až měsíců. Opakování aplikace injekce je možné cca za 2 týdny v závislosti na rozsahu a postupu lipolýzy.

Pro intenzivnější a rychlejší redukci celulitidy lze přístrojová ošetření doplnit mezoterapií. V případě injekční mezoterapie lékař aplikuje do podkoží speciální ,,mezokoktejly” s obsahem lipolityckých látek, ale i velkého množství nutných minerálů, vitaminů, aminokyselin a látek, které povzbuzují tvorbu nové pevné oporné struktury kůže bez známek celulitidy. Lze takto ošetřit i větší oblasti stehen, hýždí, beder, paží i vnitřních stran lýtek. K tomuto ošetření je nutná nejdříve lokální aplikace anestetického krému pro zlepšení tolerance ošetření (cca 30 min. před zákrokem).

Při této metodě lékař intenzivně ošetřuje problematickou partii těla mikrojehličkováním za současného působení radiofrekvence v celé hloubce dermis až do podkoží. V téže době pulzně působící elektorporace pobízí buňky kůže a podkoží k příjmu speciálního ,,koktejlu” účinných látek s cílem lipolýzy, vypnutí, vyhlazení kůže, zlepšení její hydratace a textury. Doporučujeme metodu opakovat 2x – 3x v intervalu 4 týdnů.

Účinné lipolytické a metabolizmus stimulující ,,koktejly” lze aplikovat nejen injekčně do problematických partií, ale i bez jehel, a to působením jednosměrného elektrického proudu, ultrazvuku nebo elektroporace. Výrazného efektu porovnatelného s injekční terapií se dosahuje i díky tomu, že účinné látky jsou zpracované ve formě lehce pronikajících nanočástic lipozómů do cílových míst.

Mikrojehličkování dermarollerem se současnou aplikací účinné kombinace aktivních látek je dobře známou metodou. Podle tolerance klienta lze před ošetřením na kůži nanést anestetický krém.

Doporučujeme ošetření opakovat 1x týdne, a to v kombinaci s jiným ošetřením.

Ideálním startem pro detoxikace těla je manuální celotělová lymfomasáž z rukou odborníka - lymfoterapeuta. Doporučujeme začít období detoxikace právě tímto ošetřením. Očistí tělo, nastartuje samoregenerační procesy a povzbudí tělo i mysl. 

 

V centru Amaryllis můžete využít certifikovaný 24 komorový kompresní kalhotový lymfodrenážní zdravotnický přístroj s možností nastavení dle tolerance klienta i dle zdravotních doporučení. Cílem je povzbuzení funkce lymfatického systému, detoxikace těla a rychlé zbavení se odpadních toxických látek, vody z podkoží nohou a oblasti břicha.

Varianty:

 • klasická přístrojová kompresní lymfodrenáž( LD). Cena 150Kč , při zakoupení balíčku je 1 cena ošetření nižší.
 • aplikace pěstícího oleje s obsahem koncetrátu rostlinných drenážujících extraktů PHYTOSLIM s následnou LD, která vede k prodloužení drenážujícího efektu s výživou a zjemnění kůže.
 • varianta LIPOSNELL LD s aplikací pěstícího oleje s obsahem koncentrátu rostlinných drenážujících extraktů a lipolytické aktivní látky fosfatidylcholinu zpracovaného nanotechnologií, díky čemuž se tato složka dostane přímo do tukových buněk bez nutnosti použití bolestivých jehel.

V intenzivním detoxikačním programu doporučujeme ošetření obden, následně 1x - 2x do týdne.

V udržovacím programu 1x do týdne či 2 týdnů.

Doporučení pro intenzivní domácí péči:

 • RENLIVE ELITE ENERGIZING – drenážující pěstící tělové mléko pro použití zejména v oblastech břicha, hýždí, stehen nebo lýtek. Aplikace ráno i večer.
  - zeštíhlující tělové sérum s rychlým vstřebáváním.
 • RENIVE THERMOFORCE – sprej pro lokální aplikaci, zejména na oblasti s větší podkožní tukovou vrstvou, zrychluje metabolizmus buněk a „ spalování“ tukových zásob v místě aplikace.
 • RENLIVE HERBAL TEA – směs koncentrátu 25 detoxikačních, čistících bylin, ze kterého si můžete naředit až 40 l cenného zdravého nápoje k popíjení po douškách během celého dne. Využijte v době detoxikačního období – na jaře i na podzim.
 • Úprava stravy, příjmu tekutin, denní životosprávy
  Důležité je zamyslet se a zapracovat i na každodenním stravování, kalorickém příjmu, ale i pohybové aktivitě. Každá potravina i nápoj na nás nějak působí. Cílem je celková detoxikace a harmonizace trávení celkového metabolismu. Doporučujeme individuální konzultaci. Důležité je dodržovat stravovací program zejména po intenzivních tělových ošetřeních – ohledně těchto důležitých